Soru & Cevap

Soru

Merhaba, 3 ay önce yaptırdığım web siteme referanslar sayfası ekletmek istiyordum. Siteyi yaptırdığım firmayı aradığımda bunun için neredeyse yeni bir site ücreti kadar para istediler. İstediğim her düzenlemede bu durumla karşılaşıyorum, bu normal bir durum mudur?

Cevap

Zeynep Hanım merhabalar,

Bu tarz tatsız bir olayı ilk defa sizden duymadığımıza emin olabilirsiniz. Genelde web tasarımı yapan firmalar web sitesi yayına açıldıktan sonra, web sitesinin bittiğini, ekstra bir özelliğin yeni bir iş olduğunu düşünüyorlar. Bunlar için ekstra bir ücret ödemenize gerek yok. Zaten bu hizmeti satın almışsınızdir.

Bunun gibi kötü durumlarla karşılaşmamak için, iş sözleşmesini en başından doğru yapmak ajansın haklarını koruduğu gibi müşterinin de haklarını koruyacaktır.

Web sitesi yayına açıldığı zaman bitmez, asıl yayına açıldıktan sonra geliştirilmeye başlanır.

Soru

Merhaba, ben firmam için mobil uygulama yaptırmak istiyorum, bodrum da mobil uygulama yapan bir yer bulamadım, izmirde yaptırmayı düşünürken bir arkadaşım sizi tavsiye etti. Acaba android ve iphone uygulamalasıni kaça yapıyorsunuz? teşekkürler.

Cevap

Cengiz Bey merhaba,

Tavsiye ile bize ulaşmanız bizi sevindirdi. Bizden başka Bodrum'da mobil uygulama geliştiren firma yok. Biz de firma olarak mobil uygulama konusunda referans olması açısından fiyat politikamızı şu anda esnek tutuyoruz. Uygulama fiyatı uygulamanın özelliklerine göre değişiyor.

Genel olarak fiyatlarımız piyasa fiyatlarından %20 - %30 daha uygun.

Bu konuda 0252 316 02 33 numaralı telefondan ya da info@bodrumcreative.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Soru

5-6 ay önce Bodrumdan bir web tasarım firmasına 300 tlye web sitesi kurdurdum. Aradan onca zaman geçmesine rağmen sitem googleda çıkmıyor. Firma ile iletişime geçtim, bana googlea ücretli reklam vermem gerektiğini söyledi. Böyle birşey doğru mu?

Cevap

Mustafa Bey merhaba,

Maalesef Bodrum'da bu tür olaylarla çok sık karşılaşıyoruz. Bahsettiğiniz firmalar, 15-45$ karşılığında "WordPress" teması satın alıp, renk, logo, yazı ve fotoğraf gibi ıçeriklerini değiştirip müşterilerine sunuyorlar. Kullandıkları bu sistemin SEO (arama motoru optimizasyonu) genellikle yapılmamış oluyor. Bu gibi durumların önüne geçmek için, biz müşterilerimize tamamen özgün tasarım ve kendi geliştirdiğimiz web sitesi altyapıları ile destek veriyoruz.

Google'da çıkmak için reklam vermenize gerek yoktur, iyi bir altyapı ve arama motoru optimizasyonu ile rahatlıkla Google'da çıkabilirsiniz.

SORU SORUN